آخرین خبرها

پیشنهادات ویژه برای عیدی امسال

ویژه ی کودکان:
کتاب های بهار چشمان تو، سرزمین رویاهای من، مامان من پسر خوبیه، مداد سبز قد کوتاه، مرادی بود خنده نداشت، معصومه دختری که عینک سیاه میزد
خرید به ارزش 50 هزار تومان با 20 درصد تخفیف

ویژه ی مادران (هدیه روز مادر):
1. مادری به نام مینا: سرنوشت مادری فداکار که در تنگناهای زندگی با به جان خریدن سختی‌ها از فرزندان خود  مراقبت می‌کند.

2. دو گوهر بهشتی: ارزش والای پدر و مادر به عنوان گوهرانی از بهشت، درخلال آیات و روایات بررسی شده است. 

3. میهمانی: مجموعه از داستان‌های کوتاه است که در همه‌ی  آنها، زنان، قهرمان اصلی قصه اند. از خودگذشتگی، فداکاری و روح بزرگ زنان در خلال داستان‌های این کتاب  به خوبی نشان داده شده است.
4.کوه: «کوه» قصه زنیست گمشده در بین حوادث روزگار، که در طی سفر یک هفته‌ای خود با همسر و فرزندش، درگیر ماجراهایی می‌شود که نوع نگاه ا … ادامه مطلب

 

ثبت سریع سفارش

این فرم مخصوص افرادی است که نمی خواهند مراحل ثبت سفارش  محصول را پر نمایند. بعد از تکمیل این فرم کارشناسان فروش ما با شما تماس خواهند گرفت و محصول مورد نظر برایتان ارسال خواهد شد.

 
ادامه مطلب

 

اخذ مجوز اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) برای فروشگاه هایپرشین


فروشگاه اینترنتی عرضه محصولات فرهنگی هنری "هایپرشین" نماد اعتماد الکترونیکی خود را از مركز توسعه تجارت الكترونیكی کسب نمود.
این فروشگاه با هدف تسهیل در جهت تأمین محصولات مختلف فرهنگی از جمله کتاب و همچنین تسریع در ارسال آن، تحت مدیریت موسسه فرهنگی هنری سیب سرخ نیکان ارائه خدمات خواهد داد.
یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی است که با کسب این مجوز امید است قدمی در جهت رضایت بیشتر مشتریان این فروشگاه برداشته شود.
ضمنا هایپرشین آمادگی خود را جهت عقد قرارداد برای عرضه محصولات فرهنگی اعلام میدارد.

 

ادامه مطلب

 

محمد حسین را هدف، فهمیده کرد

محمد رضا اصلانی نویسنده ای خوش ذوق و قریحه از سال1350 نگارش را آغاز کرد. شروع همکاری این عضو فعال انجمن قلم با مطبوعات بود و در ادامه پس از همکاری در برنامه نویسی رادیو و تلویزیون به نگارش داستان و زندگی نامه پرداخت که تا کنون بیش از چهل اثر به بازار کتاب عرضه کرده است. یکی از نکات مورد توجه این نویسنده فهیم کشورمان، پرداختن به زندگی بزرگمردان ایرانی است که ردپایشان تاکنون بر تن این سرزمین باقی مانده است.

 

حسین فهمیده از شهدای هشت سال دفاع مقدس که در سنین نوجوانی جان بر کف به مقاومت و ایثار به پاخاست و سرانجام در راه این هدف والای خویش به ندای حق لبیک گفت، سمت و سوی نگاه نگارندگان را به خود جلب می کند.

 

محمدرضا اصلانی به پاسداشت مقام این شهید نوجوان در سال 90 اقدام به چاپ کتابی با عنوان شهید فهمیده کرده است و در خصوص این اثر، در گفت و گو با خبرنگار سیب نیکان، اذعان داشت: در کشور ما، ایران، در قرن ها و سال های مختلف با قهرمانانی مواجه بوده ایم که در زمانه خود با انجام اعمالی خارق العاده وعجیب نام و یاد خود را بر پیشانی این مرز و بوم ثبت کرده اند. اینان افرادی بوده اند که … ادامه مطلب

 

پژوهشی در موسیقی محلی کرمانشاه

روناک احمدی پور پژوهشگر کتاب موسیقی در آیین های محلی کرمانشاهان  در این اثر خود به بررسی  ریشه ای موسیقی و ادبیات  فولکلور پرداخته است. ابتدا به موسیقی و ضرورت وجود آن و بعد شاخه های موسیقی که یکی از شاخه های قدیمی و خاطره انگیز آن موسیقی محلی می باشد پرداخته است. آیین های محلی و قوم و فرهنگ و در پی آن فرهنگ کردی در هویت و گذشته ی کردی مورد بررسی تاریخچه ای قرار گرفته ایت. در ادامه موسیقی در آیین های محلی و انواع آلات موسیقی محلی در فرهنگ کردی و هم چنین اشعار و ترانه ها در مراسم های مختلف عزا و شادی نیز به مراتب مورد توجه و پژوهش قرار گرفته و جهت آشنایی مخاطبان به نگارش درآمده است.

ادامه مطلب

 

کتابی برای نوجوانان به قلم محمد علی گودینی

محمدعلی گودینی از نویسندگان مجرب انجمن قلم کتابی با نام "پرطلا" منتشر کرده است.

این کتاب که تشکیل شده از چهار داستان کوتاه برای نوجوانان است، از طریق موسسه سیب سرخ نیکان به بازار کتاب داستان عرضه شد.

"پرطلا"، "کله کهنه"، "سه راه چهار درختی"، "-گونی های چهار خط" عناوین داستان های این مجموعه است که با زبانی شیوا و جذاب نگاشته شده است.

از متن کتاب

از پامیل فقط هفته ای یک روز یکی از مینی بوس های آبادی به نوبت صبح می رفتند سنگ شهر و غروب هم بر می گشتند. سه راه چهار درختی پیاده شدیم. یادم نبود چند سال بود نرفته بودیم سهمیان. سالها قبل آن طور که از ننه شنیده بودم آن وقت ها که هنوز به دنیا نیامده بودم آقام و عمو قدرت توی سهمیان دکان داری می کرده اند.

 

ادامه مطلب

 

محبت کور به مناسبت محرم الحرام تجدید چاپ شد

مجالس عزاداری حسینی باید با معرفت دینی همراه باشد

مقام معظم رهبری

"محبت کور" اثر کم نظیری که طبق تأیید و تأکید مقام معظم رهبری در خصوص حذف خرافات از دامان پاک اسلام و ایجاد وحدت میان شیعه و سنی نگاشته شده است. این اثر پژوهشی، آیات و روایات و همچنین سخن بزرگان را در بررسی پدیده قمه زنی به طور دقیق و موشکافانه مطالعه کرده و این عمل را که هر ساله در ماه محرم الحرام در برخی هیآت و در بین برخی افراد انجام می شود مورد نقد قرار داده است. در دین مبین اسلام آسیب و زیان رسانیدن به خود از سوی پروردگار و بزرگان دینی عملی نکوهیده شمرده شده است.

"قمه زنان به این روایت نادرست استنباط می کنند و می گویند: اگر قمه زنی و سرشکافتن در عاشورا و عزای سیدالشهدا جایز نیست، پس چرا حضرت زینب (س) سرش را به چوب محفل کوفت و سر و صورت خود را آغشته به خون کرد؟

اصل نقل این ماجرا چنین است که فردی به نام "مسلم جصاص(گچکار)" نقل می کند، هنگامی که در حال بازسازی دروازه اصلی شهر کوفه بوده است، هیاهویی را می شنود و به سمت هیاهو حرکت می کند و می بیند که اسرای واقعه عاشورا در کجاوه اند. در این هنگام، سر بریده امام حسین را ب … ادامه مطلب

 

برگزاری نمایشگاه و همایش برای هفته دفاع مقدس

زنده کردن یاد و نام شهدا کمتراز شهادت نیست.

)مقام معظم رهبری(

جوانان ایران در هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند و طلایه دار نام ایران شدند. ما به پاس ارج نهادن بر این جان سپاری، هر ساله هفته ای به یاد این بزرگان، شهر را زینت می بخشیم و یادبود برگزار می کنیم.

موسسه سیب سرخ نیکان، در کنار فعالیت های فرهنگی خود، با افتخار آمادگی خود را برای هرگونه فعالیت اعم از برگزاری همایش، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی(با بیش از صد عنوان برتر دفاع مقدس) و اجرای دکور نمادین در مکان های عمومی، شهرداری، فرهنگسرا، نمایشگاه، به مناسبت هفته ی دفاع مقدس اعلام می دارد.

جهت هماهنگی با شماره تلفن های 02166157338 و 02188973158 تماس حاصل فرمایید.

روابط عمومی مؤسسه سیب سرخ نیکان

ادامه مطلب

 

جنگ تحمیلی در قاب کوچک داستان

اتفاقات تلخ و شیرین زندگی مخصوصاَ بر جامعه ای که طعم روزهای دردآلود جنگ را دیده است کم نیستند؛ اما همین که زمان آنها را با خود می برد تنها با خاطرات و عکس ها وقلم است که بعد از سالیان دراز زیر آسمان آبی و آرام می نشینیم وگذشته را در قطعات کوچک داستان مرور می کنیم.

در قاب کوچک داستان  زندگی و سرگذشت یک سرباز را با حوادث و اتفاقات عجیبی  که در جنگ تحمیلی از سر می گذراند با قلم "محمد علی گودینی" از اعضای انجمن قلم در " گیس دراز و ریش دراز" مرور می کنیم:

گوش و هوشش به حصار عاریه­ای ماه­طلعت بود و در انتظار شنیدن گریه­ی نوزادی تا نیمی از دلش التیام پیدا کند. یادش آمد، از وقتی سیاهی شب در غبار شکسته بود، مردان آبادی، کوچه­های سیاه­رود را دور زده و ویرانه­ها را گشته­بودند، به آن امید که اگر کسی زیر آوارها مانده باشد، کاری کنند.

تا فکرش به نوری رفت، سرش داغ شده و از جا کنده شد اما از دیدن انبوه آوارها و تنهایی خود، پاهایش سست شد. باز هم کنار آوار به زانو در آمد. نگاه ناامیدش را به میانجای حیاط، کنار تخت و حوض سیمانی که از آب چشمه پر می­شد گرداند. از آن­جا فقط لرزش شاخ و برگ در … ادامه مطلب

 

مادری به نام مینا

زینب گودینی نویسنده­ ی جوان کشور که با چاپ داستان کوتاه گلدسته وارد دنیای داستان شد تا­کنون آثار مختلفی را به چاپ رسانیده است. "مادری به نام مینا" عنوان اثری است که این نویسنده توسط انتشارات کتاب ابرار و همکاری سیب سرخ نیکان به بازار کتاب عرضه کرده است. این اثر با مضمون جنگ و دفاع مقدس نگاشته شده که در داستان­ های مختلف مشاهده­ می شود.

از متن کتاب

لبخند گشادی بر روی لبان کبودش نشسته بود. چاله های روی گونه اش به چشم می آمد. چشمان به خون نشسته با نگاه های هرزه اش نشانم می داد که حدسم درست است. دانه های درشت عرقی که بر پیشانی سفید و‌بلندش نشسته بود را با پشت دست پاک کرد. دستش که پایین آمد نگاهم به حلقه سفید براق دستش افتاد. متوجه نگاهم شد. در حالی که دستش را در جیب شلوارش قایم کرد گفت: این پیک ما کی می آد؟

ادامه مطلب

 

انتشار داستان بلند انگورهای هزار مسجد

"انگورهای هزار مسجد" عنوان کتاب داستانی به قلم محمدرضا ضیغمی و طراحی جلد و صفحه آرایی زهرا پرتو است که از سوی مؤسسه سیب سرخ نیکان و انتشارات کتاب ابرار به بازار کتاب عرضه شده است. این اثر اولین داستان بلند و مستقل این نویسنده است که با روایتی متفاوت از داستان های پیشین او در چهار فصل بیان شده است.

محمدرضا ضیغمی داستان نویس و نمایشنامه نویس جوان از سال 1387 نگارش را آغاز کرد و تا کنون داستان های کوتاه، بلند و نمایش نامه­ هایی به چاپ رسانیده است.

از متن کتاب

خاک سرد است. ننه همیشه می گفت. به خانه که برمی­گردیم و وارد اتاق خالی از آقاجان می شویم، انگار هرگز نبوده که حالا نیست. هرکدام مان گوش ه­ای کز می کنیم. فامیل، دور و برمان به پچ پچ می­گذرانند. توی ایوان می­نشینم. به باغچه ­ی روبه­ رویم خیره می­شوم؛ به آلبالوهایی که خون گوسفندهای سربریده تا پای آن ها هم رفته­است و به شاتوت که بچه ­های فامیل با ترکه و سنگ و کلوخ به جانش افتاده­اند، تا دو سه تایی شاتوت رسیده از آن بریزانند. آقاجان اگر بود دست دراز می­کرد و برایشان می­کند و از شاتوت خوردن بچه ها کیف می­کرد.

ادامه مطلب

 

عرضه کتب آیت الله قرهی

عرضه کتب آیت الله قرهی در موسسه سیب سرخ نیکان

آثار آیت‌الله روح الله قرهی رئیس حوزه علمیه امام مهدی(عج) که حاصل درس‌گفتارهای این استاد اخلاق است، در فروشگاه محصولات فرهنگی و هنری سیب سرخ نیکان (hypersian.com) عرضه می‌شود.

 

 «دو گوهر بهشتی» کتابی با محوریت  تکریم و احترام والدین از منظر اسلام است. این اثر، مجموعه‏ای از دروس و سخنرانی‏های آیت الله روح الله قرهی در جلسات اخلاق می­باشد که توسط گروه علمی نرجس خاتون به نگارش درآمده است. این کتاب مشتمل بر 9 مجلس سخنرانی و با بخش­های شرط اجابت دعا، نشانه رضایت خداوند، قرب بی معرفت، اسوه برّ به والدین، راه تضمینی رسیدن به مقام انبیا، عاق والدین بر نسل است.

 

«چشمه زندگی» اثری در سلسله مباحثی با عنوان مهدویت، بررسی نکات مربوط به تولد، زندگی و غیبت امام عصر پرداخته و نگارنده این سخنان را در پانزده فصل به نگارش درآورده است.

 «خلوت دلدادگان» با موضوع اعت … ادامه مطلب

 

رشد کودکان با قصه

 

قصه و قصه گویی به قدمت تاریخ بشر ریشه دارد به گونه ای که بشر زندگی خود را در چهار چوب قصه ها به تصویر کشیده است. قصه ها باز نمایی ما از خودمان و تجربه های مان است . برخی اندیشمندان قصه گویی را شیوه ای طبیعی برای ساختن جهان می دانند. بدین ترتیب که اگر قصه ها در بر گیرنده ه ی اعمال و پیامدهای آن باشند ، موجب رشد اخلاقی می شوند. به همین دلیل همواره یکی از عمده ترین و رایج ترین راه های انتقال تجربه و سر گرمی ، قصه گویی و گوش سپردن به قصه ها بوده است. قصه و قصه‌گويی از مهمترین ابزارهایی است که می‌تواند تخیّل کودکان شما را را پرورش دهد و او را با دنیای اطراف و محیط زندگی اش آشنا کند. در واقع قصه و داستان پلی بین کودک و جهان اطرافش است.

محمد صادق خدایی یکی از روان شناسانی که با قصه نویسی و قصه گویی برای کودکان مراحل و رشد و اخلاق آموزی را در کودکان بررسی و تحلیل می کند. کتاب سرزمین رویاهای یکی از نوشته های ایشان است که در آن با توجه به اهمیت قصه و تاثیر آن بر کودکان سعی بر نگارش داشته است.

این اثر توسط انتشا … ادامه مطلب

 

قوانین و مقررات

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های فروشگاه هایپرشین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های فروشگاه هایپرشین تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

فروشگاه هایپرشین به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

فروشگاه هایپرشین متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت فروشگاه هایپرشین ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی ادامه مطلب